אפשרויות השתלמות בגישת AEDP לשנת הלימודים תשע"ט 2018-2019

סדנאות הבוקר בגישת AEDP

Accelerated Experiential Dynamic Psychotherapy

ודרכי השתלמות לאנשי טיפול

רקע אודות גישת AEDP:

גישת AEDP  לפסיכותרפיה, הינה תיאוריה ושיטת טיפול שפותחה על ידי ד"ר דיאנה פושה מניו יורק, אחת מהחוקרות והמטפלות המובילות בתחום הטיפול בטראומה. השיטה, פועלת ליצירת הגעה מהירה אל רגשות ליבה אוטנטיים, עיבוד הרגש, ויצירת משאבים וחוסן שיאפשרו לעלות מתוך הרגש, למקום מחוזק יותר. זאת, תוך תחושת החזקה משותפת, המאפשרת חוויות של תיקון וחוויות של צמיחה וגדילה. הגישה מונחית על ידי תיאוריית ההתקשרות (Attachment theory), ומכוונת לטיפול בטראומות התפתחותיות ומשפחתיות שהתהוו מתוך יחסים  (Developmental Attachment Traumas) ומתוך אירועי חיים טראומטיים.

בשנים האחרונות, על בסיס אותם עקרונות, התהוותה שיטת עבודה לטיפול זוגי AEDPfC, על ידי קארן פנדו-מארס וד"ר דיוויד מארס (קליפורניה). מודל הטיפול הזוגי התגבש לכדי תוספת עשירה לגישה, המחוללת שינויים מרגשים ועמוקים בטיפולים זוגיים ודיאדיים.

על ההנחיה:

עדית רונן-סתר, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, מטפלת מוסמכת בגישת AEDP , ואסיסטנטית פעילה במודל הזוגי, מהתהוותו, מזה ארבע שנים. קורסי הלימוד ניתנים באישור המכון הבין-לאומי ואף מקבלים אישור והכרה רשמיים במשרד החינוך ובאגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי (לצורך גמול).

תחומי ההתמחות שלי בעבודה עם הגישה הינם: עבודה זוגית ודיאדית בגישת AEDP (AEDPfC), ויסות רגשי פרטני וזוגי, עבודה עם חלקים (Parts Work) בשילוב הגישה, נקודות ההשקה של הגישה עם כל זרמי הטיפול המשפחתי, עבודה מבוססת היקשרות.

מידע על דרכי ההשתלמות וההתמקצעות:

סדנאות הבוקר:

סדנאות הבוקר מתקיימות בעיר רמת גן בימי ה' בבוקר (מהשעה 9:00 עד 12:30). הסדנאות עוסקות בהיבטים מגוונים הקשורים בגישת AEDP  לטיפול פרטני או זוגי, חלקן כמטרת לימוד ומבוא, וחלקן כהעשרה נוספת. במסגרת זו ישנן:

עבור אנשי טיפול החדשים לגישה הפרטנית או הזוגית (תיאור הסדנאות בקבצים בתחתית עמוד זה. מוזמנים לקרוא בעיון):​ * סדנת מבוא לגישת AEDP (סדרה בת ארבעה מפגשים 11.10.18, 25.10.18, 8.11.18, 22.11.18)    * סדנת מבוא לטיפול זוגי AEDPfC  (סדרה בת ארבעה מפגשים 20.12.18, 3.1.19, 17.1.19, 31.1.19).   ​עבור אנשי טיפול המכירים את גישת AEDP  (דרך קורסים קודמים): ​     * סדנת העמקה בגישת AEDP  (סדרה של מפגשים המתקיימים אחת לחודש 13.12.18, 10.1.19, 14.2.19, 14.3.19, 4.4.19) ​     * סדנת הדרכה קבוצתית לאנשי טיפול בעלי ידע מוקדם בגישה והתנסות בה. הרישום לסדנה הוא שנתי.   הדרכה אינדיוידואלית: ניתן לפנות לקביעת הדרכה פרטנית או תוכנית הדרכה קבועה, על פי הצורך, בטיפול בגישת AEDP. ההדרכה יכולה להתמקד בעבודה פרטנית עם מטופל או בעבודה זוגית ומשפחתית, על פי הגישה.   סדנאות אינטרנט: לעתים, מוצעות סדנאות אינטרנט עם מרצים מטעם המכון הבין-לאומי לגישת AEDP.  סדנאות אלה נערכות בשפה האנגלית  ומיועדות לאנשים שרכשו ידע בסיסי בגישה. הודעות על סדנאות ניתנות כחודשיים לפני מועדן.

רישום לסדנאות מבעוד מועד (ומענה לשאלות)

באמצעות הדוא"ל:   idit.setter@gmail.com  או בטלפון 052-3364944

הנכם מוזמנים!!

סדנת מבוא לטיפול בגישה AEDP

הסדנה מיועדת לאנשי טיפול המעוניינים להכיר את הפסיכותרפיה הדינמית-מואצת מבוססת חווייה AEDP. הכנסו וקראו את תיאור הסדנה, שתתקיים על פני ארבעה מפגשים בחודשים אוקטובר-נובמבר 2018.

סדנה לטיפול זוגי בגישת AEDP

הסדנה בת ארבעה מפגשים, מיועדת למטפלים זוגיים ומשפחתיים, המוסמכים על ידי האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי או נמצאים בתהליך הסמכה. הסדנה תתקיים במהלך דצמבר 2018 וינואר 2019, מוזמנים לקרוא את תיאור הסדנה.

סדנת העמקה בגישת AEDP

סדנה זו בת חמישה מפגשים, הנערכים אחת לחודש, ומיועדת לאנשים שכבר רכשו ידע, עניין והתנסות עם הגישה. סדנת ההעמקה מאפשרת צלילה אל תחומים ספציפיים מנקודות מבט שונות. מוזמנים לקרוא את תיאור הסדנה בעמוד זה.

סגירת תפריט
Call Now Button