הורות

גידול משפחה וניהולה, ושמירה על יחסים בריאים ומצמיחים עם הסובבים אותנו, הן משימות הכרוכות בהתלבטויות, חששות ואתגרים. ובאופן ממוקד בנושא ההורות, זהו המקצוע המחייב ביותר בחיינו, הארוך ביותר ולעתים, לא פחות מורכב. על כן, אנשים רבים כיום פונים לקבלת סיוע, הדרכה והכוונה בתחום ההורות. קיימות דרכים שונות להיעזר ולהיוועץ, עליהן תוכלו לקרוא בעמוד זה.

הדרכת הורים

הדרכת הורים הינה הדרכה אישית, המותאמת לצרכי המשפחה, בנושאים הקשורים לכישורי הורות. נושאי העבודה נקבעים על ידי צרכי המשפחה וההורים, כגון יצירת תקשורת בריאה, שמירת הסמכות ההורית, התמודדות עם ילד עם מזג מסוים, הולדת אחים, תיאום הורי במקרה של גירושין, ועוד. אף על פי שמטרות המפגש יכולות לנבוע מצורך בהדרכת הורים, לעתים מטרות הטיפול מתרחבות ומשתנות באופיין, לטיפול זוגי או טיפול משפחתי, בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם. עבור הדרכת הורים, קבעו פגישה. הפגישה תתקיים בקליניקה, כמו כל מפגש טיפולי אחר.

הרצאות וקבוצות הדרכה

הרצאות הינן דרך טובה לקבל מידע רב ויישומי, במערך קבוצתי, במקום אישי. בעמוד זה תוכלו לעיין בהרצאות ובסדנאות המועברות במערכים שונים: במקומות עבודה, בבתי ספר, בגני ילדים, במתנ"סים ובאירועים חגיגיים. ניתן לתאם הרצאות אלה לקבוצה גדולה של אנשים או לקבוצת הדרכה אינטימית (עד 12 איש). בהמשך עמוד זה מצורפות דוגמאות להרצאות הניתנות.

מאמרים ופורום באינטרנט, העוסקים בהורות

בעמוד הראשי, בחלון "ימים של צמיחה", תמצאו עמוד המוביל אתכם למאמרים קצרים המספקים רעיונות לשמירה על תקשורת טובה ומצמיחה, כהורים. כמו כן, בעמוד הראשי תוכלו ללחוץ על חלון ימני, המוביל אתכם לקישורים למאמרים וכתבות שפורסמו באינטרנט, בנושא הורות.

בנוסף, ניתן לפנות לפורום "טיפול זוגי – טיפול משפחתי" של אתר אינפומד, ולקבל מענה מעדית רונן-סתר, מנהלת הפורום, בכל נושא הקשור בהורות, זוגיות, משפחה, יחסים, רגשות ותחושות.

והפתעה – להורים לילדים בגילאי 9-12: מוזמנים לעיין בפרטי הספר המוצע בעמוד. הספר "מרחק שנת אור" נכתב על ידי ויצא לאור בהוצאות רימונים. הספר נכתב בהשראת ילדים ואנשים, העוברים שינויים בחיים ונתקלים באתגרים ובסוגיות הקשורות בשייכות, קשרים בין-אישיים, זהות אישית וביטחון עצמי. הספר מתאים לקוראות ולקוראים צעירים, ובו יוכלו לפגוש רגעי מתח, עצב וצחוק הלקוחים מהחיים, ובכך לפגוש בו את עצמם. 

אחים ואחיות

אחים ואחיות – יצירת תא משפחתי תומך  כהורים, חשוב לנו שהילדים שלנו "יסתדרו" ביניהם. איך מייצרים סביבה המעודדת את האחים להיות גם תומכים, מקשיבים ומפרגנים

קרא עוד »

עידוד לעצמאות

עידוד לעצמאות עצמאות ילדנו משמעותית להתפתחות שלהם, לאושר שלהם וליחסים שלהם איתנו. אף על פי שנושא העצמאות נראה כדבר שאמור לקרות בצורה טבעית, חשוב להקדיש

קרא עוד »

הורות בשנות ה 2000

הורות בשנות ה 2000 כיום, אנו עדים לעיסוק רב בעולם הילדים. קיים דגש רב על הצרכים של הילדים, שעות הפנאי שלהם, קידום יכולותיהם ושלל אבזורים

קרא עוד »

הרצאה: לגדל ילד מוכשר

הרצאת הורים: לגדל ילד מוכשר ילדים יכולים לגלות כשרון בתחומים רבים. בדרך כלל הם צריכים את ההורים כדי לממש את עצמם ולהביא לידי ביטוי את

קרא עוד »
סגירת תפריט
Call Now Button