לאנשי טיפול

גישת AEDP לטיפול נפשי מנחה את פעילותי בכל תחומי החיים והעבודה: בקליניקה, בהדרכה של מטפלים זוגיים-משפחתיים ובהנחייה של יועצים חינוכיים. בעמוד זה, אפרט לגבי הדרכות והרצאות של גישה זו, לשני קהלים, להם הגישה עשויה להתאים באופן מוצלח: עבור מטפלים זוגיים-משפחתיים ועבור יועצים חינוכיים (וצוותי חינוך). לפרטים נוספים, מעבר לנאמר, ניתן לפנות ואענה על כל שאלה.

הדרכות והרצאות לאנשי טיפול המתעניינים

בפסיכותרפיה דינמית מואצת ומבוססת חויה  AEDP

גישת AEDP  לפסיכותרפיה הינה תיאוריה ושיטת טיפול שפותחה על ידי ד"ר דיאנה פושה מניו יורק, אחת מהחוקרות והמטפלות המובילות בתחום הטיפול בטראומה. השיטה מבוססת על תיאוריית ההתקשרות ועושה שימוש בחוסן הפנימי ובהיבטים אינטרסובייקטיביים בטיפול, על מנת להגיע עם המטופל למקום מיטבי ומצמיח. גישה זו מתקיימת גם בטיפול זוגי, ומתמזגת עם גישות טיפוליות נוספות, בכללן גישות התייחסותיות, חווייתיות, נראטיביות, אימאגו, ועוד. הפיתוח של הגישה בטיפול זוגי ומשפחתי נעשה על ידי קארן פנדו-מארס וד"ר דייוויד מארס. שלושת אנשי הפיתוח והטיפול הללו נמצאים עמי בקשר מקצועי רצוף, בהם אני מסתייעת בפיתוח החומרים בארץ בעברית.

1. סדנאות הבוקר: סדנאות למידה והעמקה

בשנתיים האחרונות אני עורכת ומעבירה סדנאות בוקר בגישה, המספקות אפשרות ללמידתה בעברית, בסדנאות קצרות.

גם בשנת הלימודים תשע"ט, ניתן יהיה להמשיך להשתלם ולהעמיק בגישה, או להכירה לראשונה. אנשי טיפול מוזמנים לפנות ולהירשם לסדנאות שונות בגישה, המפורטות בקישור זה (ובקישור מימין).

2. קורסים המוכרים לצורך גמול / הכרה לצורך הסמכה

במסגרת התמחותי בטיפול בגישה הטיפול החוויתי הדינמי המואץ (AEDP-Accelarated Experiential Dynamic Psychotherapy), ניתנת אפשרות להזמין קורס הקרוי "התערבות ממוקדת שינוי בטיפול זוגי ומשפחתי, על פי גישת AEDP", בתחנה לטיפול משפחתי או מוסד לימודי המכשיר לטיפול זוגי ומשפחתי. קורסים מעין אלה הועברו זה מכבר בשנתיים האחרונות במספר תחנות לטיפול משפחתי.

הקורס נעשה בתיאום ובאישור ארגון AEDP העולמי. הוא כולל 28 ש"ש (ניתן להרחיבו בהתאם לצורך) ומיועד לאנשי מקצועות הטיפול.

הקורס מוכר באופן רשמי על ידי האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי כקורס מתקדם לצורך הסמכה כמטפל משפחתי והסמכה כמדריך בטיפול משפחתי וזוגי. לאחר סיומו של הקורס, ניתנת אפשרות לקבוע סדרת מפגשי הדרכה קבוצתיים, המכוונים לעבודה על פי גישת ה AEDP הזוגי.

מנחת התוכנית: עדית רונן-סתר, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. מומחית לטיפול בטראומה ממרכז הטראומה בבוסטון (Dr. Bessel Van Der Kolk) ומטפלת מוסמכת בגישת AEDP מטעם המכון הבין-לאומי. פרטים נוספים לגבי הכשרתי המקצועית, ניתן לקרוא בלחיצה על הלינק. 

הדרכות והרצאות עבור יועצים חינוכיים

הרקע המקצועי שלי בעבודה ייעוצית והשילוב עם הטיפול המשפחתי, באים לידי ביטוי בקורסים המועברים ליועצים חינוכיים.

1. במסגרת בית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב, אני מעבירה כדרך קבע קורסים המשלבים את עולם הייעוץ ועולם הטיפול המשפחתי. קורס זה הינו דו-שנתי, מיועד ליועצים חינוכיים בעלי ותק (עבור דרגות 7-9) וקרוי "האוריינטציה המשפחתית בייעוץ החינוכי". תהליכי הקבלה וההרשמה לקורס זה נעשים באוניברסיטת תל אביב ובתיאום עם משרד החינוך. פרטים נוספים בעמוד אוניברסיטת תל אביב.

2. כמו כן, ניתן להזמין הרצאות עבור יועצים חינוכיים, מנהלים וצוותים חינוכיים (במסגרת הפיקוח על הייעוץ או במסגרת של המוסד החינוכי עצמו): הזמנת הרצאה בודדת או סדרת הרצאות, שיעסקו במתן כלים מתוך גישת AEDP אל העשייה החינוכית.

היתרון בשילוב גישת AEDP בעבודה חינוכית הוא משמעותי. הגישה הינה גישה קצרת טווח, המותאמת לעבודה המוגבלת בזמן, זו גישה חיובית אשר מתמודדת עם מכאובי החיים אך מוצאת את הדרך לחוויה של אופטימיות, היא מאפשרת התבוננות סובלנית עם חמלה והבנה כלפי האחר, ולכן מתאימה לעבודה עם קשת הקהלים שאנשי החינוך עובדים עמם (מנהלים, מורים, הורים, תלמידים, אנשי הצוות הבין-מקצועי). עקרונות הגישה ומושגים נבחרים בה מקבלים תרגום מוחשי וברור על ידי דוגמאות מתוך העולם החינוכי.

הרצאות מעין אלה נערכו בשנה החולפת במחוז תל אביב, וניתן להזמינן עבור כל מחוז בארץ, באמצעות הפיקוח הבכיר/המרכז הפדגוגי או בית הספר עצמו (בהובלת הנהלת בית הספר).

סגירת תפריט
Call Now Button