לאנשי טיפול

גישת AEDP לטיפול נפשי מנחה את פעילותי בכל תחומי החיים והעבודה: בקליניקה, בהדרכה של מטפלים זוגיים-משפחתיים ובהנחייה של יועצים חינוכיים. בעמוד זה, אפרט לגבי הדרכות והרצאות של גישה זו. לפרטים נוספים, מעבר לנאמר, ניתן לפנות ואענה על כל שאלה.

הדרכות והרצאות לאנשי טיפול המתעניינים

בפסיכותרפיה דינמית מואצת ומבוססת חויה  AEDP

גישת AEDP  לפסיכותרפיה הינה תיאוריה ושיטת טיפול שפותחה על ידי ד"ר דיאנה פושה מניו יורק, אחת מהחוקרות והמטפלות המובילות בתחום הטיפול בטראומה. השיטה מבוססת על תיאוריית ההתקשרות ועושה שימוש בחוסן הפנימי ובהיבטים אינטרסובייקטיביים בטיפול, על מנת להגיע עם המטופל למקום מיטבי ומצמיח. מלבד היותה הוגת הגישה, כתיאוריה וכטכניקה טיפולית, ד"ר דיאנה פושה, Diana Fosha, PhD,ייסדה את מכון AEDP הבינלאומי ועומדת בראשו. 

גישה זו מתקיימת גם בטיפול זוגי, ומתמזגת עם גישות טיפוליות נוספות, בכללן גישות התייחסותיות, חווייתיות, נראטיביות, אימאגו, ועוד. הפיתוח של הגישה בטיפול זוגי ומשפחתי נעשה על ידי קארן פנדו-מארס וד"ר דייוויד מארס. שניהם נמנים כמרצים בכירים בפקולטה של המכון הבינלאומי, ועמם אני נמצאת בקשר מקצועי רצוף, ומסתייעת בפיתוח החומרים בארץ בעברית.

1. סדנאות הבוקר: סדנאות למידה והעמקה

סדנאות הבוקר בגישה, מספקות אפשרות ללמידתה בעברית, בסדנאות קצרות. גם בשנת הלימודים תש"פ, ניתן יהיה להמשיך להשתלם – ואף ללמוד את הגישה לראשונה. אנשי טיפול מוזמנים לפנות ולעיין בפרטי ההשתלמות.

2. קורסים המוכרים לצורך גמול / הכרה לצורך הסמכה

לאור התמחותי בטיפול בפסיכותרפיה הדינמית החווייתית המואצת, (AEDP-Accelarated Experiential Dynamic Psychotherapy), ניתנת האפשרות להזמין קורס הקרוי "התערבות ממוקדת שינוי בטיפול זוגי ומשפחתי, על פי גישת AEDP", בתחנה לטיפול משפחתי או מוסד לימודי המכשיר לטיפול זוגי ומשפחתי. קורסים מעין אלה הועברו בשנים האחרונות במספר תחנות לטיפול משפחתי, וקיבלו הכרה מקצועית, כמפורט מטה.

הקורס נעשה בתיאום ובאישור ארגון AEDP העולמי. הוא כולל 28 ש"ש (ניתן להרחיבו בהתאם לצורך) ומיועד לאנשי מקצועות הטיפול.

הקורס מוכר באופן רשמי על ידי האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי כקורס מתקדם לצורך הסמכה כמטפל משפחתי והסמכה כמדריך בטיפול משפחתי וזוגי. לאחר סיומו של הקורס, ניתנת אפשרות לקבוע סדרת מפגשי הדרכה קבוצתיים, המכוונים לעבודה על פי גישת ה AEDP הזוגי.

מנחת התוכנית: עדית רונן-סתר, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. מומחית לטיפול בטראומה ממרכז הטראומה בבוסטון (Dr. Bessel Van Der Kolk) ומטפלת מוסמכת בגישת AEDP מטעם המכון הבין-לאומי. פרטים נוספים לגבי הכשרתי המקצועית, ניתן לקרוא בלחיצה על הלינק. 

 

הדרכות והרצאות עבור יועצים חינוכיים

הרקע המקצועי שלי בעבודה ייעוצית והשילוב עם הטיפול המשפחתי, באים לידי ביטוי בקורסים המועברים ליועצים חינוכיים, הן במוסדות חינוך והן במוסדות אקדמיים. גישת AEDP נכללה בקורס בהנחייתי, באוניברסיטת תל אביב (שנקרא "האוריינטציה המשפחתית בייעוץ החינוכי"). 

כיום, ניתן להזמין הרצאות עבור יועצים חינוכיים, מנהלים וצוותים חינוכיים (במסגרת הפיקוח על הייעוץ או במסגרת של המוסד החינוכי עצמו): הזמנת הרצאה בודדת או סדרת הרצאות, שיעסקו במתן כלים מתוך גישת AEDP אל העשייה החינוכית.

היתרון בשילוב גישת AEDP בעבודה חינוכית הוא משמעותי. הגישה הינה גישה קצרת טווח, המותאמת לעבודה המוגבלת בזמן, זו גישה חיובית אשר מתמודדת עם מכאובי החיים אך מוצאת את הדרך לחוויה של אופטימיות, היא מאפשרת התבוננות סובלנית עם חמלה והבנה כלפי האחר, ולכן מתאימה לעבודה עם קשת הקהלים שאנשי החינוך עובדים עמם (מנהלים, מורים, הורים, תלמידים, אנשי הצוות הבין-מקצועי). עקרונות הגישה ומושגים נבחרים בה מקבלים תרגום מוחשי וברור על ידי דוגמאות מתוך העולם החינוכי.

הרצאות מעין אלה נערכו במחוז תל אביב, וניתן להזמינן עבור כל מחוז בארץ, באמצעות הפיקוח הבכיר/המרכז הפדגוגי או בית הספר עצמו (בהובלת הנהלת בית הספר).

 

סגירת תפריט
Call Now Button